Piaskowanie Zębów

Przywrócimy Twoim zębom biały kolor i blask.

Piaskowanie zębów jest dość popularnym zabiegiem stomatologicznym. Jego cele jest przywrócenie naszym zębom białego koloru i blasku. Polega ono na usunięciu osadu z zębów, którego nie jest się w stanie usunąć podczas zwykłego, codziennego szczotkowania zębów.

Dodatkowo poleruje się zęby, dzięki czemu są one bielsze i bardziej śniące. Usunięciu podlegają również płytka bakteryjna i powierzchniowe przebarwienia.

Do tego typu zabiegu wykorzystuje się specjalną piaskarkę, która pod ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku z wodą, tym samym oczyszczając powierzchnię zębów. Zabiegowi towarzyszy jednak wcześniejsze zdjęcia kamienia nazębnego przy pomocy końcówki ultradźwiękowej.

Natomiast po zabiegu stomatolog nakłada „płynne szkliwo”, które reminalizuje szkliwo naturalne, sprawi to, że zęby są bardziej odporne na przebarwienia i próchnicę.

Po zabiegu piaskowania zębów przez 48 godzin obowiązuje tzw. „biała dieta”, polegająca na zakazie picia kawy, herbaty, ciemnych soków, coca-coli oraz innych napojów kolorowych. Stomatolodzy zalecają dodatkowo rezygnację z palenia papierosów.