Stomatologia Zachowawcza

Przezorny zawsze ubezpieczony. Najlepsze rozwiązanie.

W ramach stomatologii zachowawczej zajmujemy się leczeniem i odbudową zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie. Proces próchnicowy jest główną przyczyną zniszczenia zęba.

Próchnica jest chorobą bakteryjna polegającą na demineralizacji i rozpadzie twardych tkanek zęba. Przy wczesnym rozpoznaniu i odpowiednim leczeniu, zmiany próchnicowe są odwracalne.

W Gabinecie oferujemy skrupulatną diagnostykę niezbędną podczas planowania leczenia. Stosujemy różne metody leczenia w zależności od stopnia rozwoju rozpoznanych zmian próchnicowych. Używamy najnowszych metod leczenia wspierając się najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostyczno-medycznymi dostępnymi obecnie na rynku.

Leczenie nadwrażliwości, która najczęściej wynika z nieprawidłowego sposobu czyszczenia zębów – używania zbyt twardej szczoteczki lub nieodpowiedniej techniki szczotkowania, powoduje recesje dziąsłowe i w efekcie obnażenie szyjek zębowych co powoduje nieprzyjemne doznania bólowe u Pacjentów. Używając preparatów zmniejszających nadwrażliwość, preparatów remineralizujacych, już po pierwszym zabiegu zmniejszamy ból i przynosimy ulgę.